O nás

Marcipán je zajímavá cukrovinka, která přišla do Evropy z Asie. Na sultánově dvoře se podávala jako sladká tečka na konci hostiny. Jednalo se o exklusivní zboží, které se dlouho prodávalo pouze v lékárnách. Obecně lidé věřili, že marcipán má léčivé účinky.

Marcipánovou velmocí je nyní Německo. Marcipán se používá zejména jako modelovací hmota pro výrobu ozdob, figurek, květin a dalších dekorací na dort. Marcipán může mít i své náhražky, existuje i falešný marcipán.

V naší nové expozici „Třeboň v marcipánu“ jsme se zaměřili na zásadní dějiny města, na jeho významné osobnosti a významné události. Jako „stavební“ hmotu expozice jsme použili marcipán a dějiny zpracovali vážně i nevážně do modelů, které osloví malé i velké.

Návštěvníci se dozví také mnoho zajímavých informací o historii marcipánu, o jeho výrobě a budou moci porovnat různé typy a druhy této sladkosti.

V recepci galerie najdete v prodeji marcipánové (i čokoládové) suvenýry, můžete se osvěžit kávou či dortíkem. Součástí expozice je i dílnička, kde můžete práci s marcipánem vyzkoušet na vlastní kůži.

Expozice „Třeboň v marcipánu“ rozšiřuje prostory Muzea čokolády a marcipánu v Táboře a dává všem hostům tip na výlet do Jižních Čech. Obě expozice v historických městech můžete navštívit v rámci společné vstupenky.